מדפים לחנות

.בעלי חנויות מעוניינים שהעסק שלהם יניב רווחים ויהיה אטרקטיבי עבור קהל הלקוחות, ולזה יש כמובן מספר רב של גורמים משתנים. מעבר לניהול העסק ולשיווק המוצרים, יש גורם נוסף שנוטים להקל בחשיבותו, והוא תצוגת הסחורה על המדפים. הארגון הפיזי של החנות ובחירת מדפים מתאימים הם חלק מרכזי בשיווק המוצרים לקהל הלקוחות. כאשר החנות מסודרת וניתן למצוא בה כל דבר במהירות ונוחות, לקהל הלקוחות קל יותר לרכוש מוצרים ואף להיחשף למוצרים נוספים שהם אף לא חשבו לרכוש.

לכל חנות נדרשים מדפים, אז איך יודעים איזה סוג מידוף מתאים לאיזה עסק, ואיזה מדפים יקדמו את הסחורה ויסייעו לתהליכי המכירה?

עיצוב החנות דורש חשיבה על מידוף לחנויות. בכל עסק, קטן או גדול, הסחורה לרוב מאוחסנת במדפים, ולכן חשוב להתאים את המדפים לסוג העסק. האחסון הוא על מדפי תצוגה לחנויות – מדפים בתוך החנות עצמה לצורך הצבת הסחורה. כמו כן, נדרשים מדפים למחסני החנויות לצורך הצבת הסחורה הנוספת שאין צורך לאחסן בחנות. ישנן חנויות שדורשות כמות מדפים משמעותית, וישנן כאלה הדורשות כמות מדפים פחות משמעותית, אך כל חנות תצטרך כמות כלשהי.

בנוסף לסוג המדפים, יש חשיבות למיקום המדפים. על מדפי תצוגה לחנות להיות נגישים לקהל הלקוחות, והפריטים שמאוחסנים עליהם צריכים להיות נגישים.

 

התאמת מידוף חנויות לצרכים אישיים:

קיימת שונות בין העסקים השונים והמוצרים השונים שמוצעים בהם למכירה.  מידוף לעסקים צריך לקחת בחשבון את המוצרים המאוחסנים, את גודל החנות, חלוקת החלל ונגישות המוצרים ללקוחות. יש חנויות שהמוצרים נגישים לקהל, ויש חנויות שהמוצרים נמצאים על מדפים לעסק שנגישים למוכרנים בחנות בלבד.

ישנם סוגים רבים של חומרי גלם, ומהם ניתן להפיק פתרון מתאים לכל עסק. יש חנויות שהסחורה שלהן נמצאת במחסנים ממוזגים, ויש חנויות שהסחורה שלהן נמצאת תחת כיפת השמיים, ותמיד יש להתחשב בחומר הגלם כשמתכננים מידוף לעסקים כאלה.

על מנת שמדפים יישמרו לאורך זמן, יש להקפיד על חומרי גלם מתאימים. חומר הגלם הטוב ביותר הינו מתכת. מדפי מתכת מותאמים גם לאחסון סחורה כבדה והם מאוד פופולריים היום.

כיום ניתן להתאים מדפים לעסק, מדפים שמתחשבים בגובה של המוצרים או הקרטונים, במשקל המוצרים ואפיון הצרכים של העסק. בעל העסק לא צריך לקנות מדפים ולהתאים את עצמו למה שקיים בחנויות, אלא לתכנן נכון ולקבל את המדפים שהכי מתאימים עבורו.

 

מידוף בטוח לעסק

הנוחות והנגישות הם לא הפרמטרים היחידים שצריך לקחת בחשבון. יש לעמוד בתקני בטיחות ולהתקין את המדפים בצורה מקצועית ונכונה.

 

אפשרויות אחסון:

אחסון קל בחנויות

אחסון המיועד לחנויות קטנות ובתי עסק קטנים הזקוקים למחסן קטן עם מערכת מדפים פשוטה. לרוב מידוף לעסקים כזה יורכב ממערכת מדפים קבועה.

במערכת קבועה המרווחים בין המדפים והעומק שלהם הוא קבוע ולא ניתן לבצע שינויים. יש מערכות קבועות בגדלים שונים, וניתן להתאים אותן לחללים קטנים או חללים גדולים. הבחירה בשיטת אחסון כזאת היא לחנויות שאין להן כמות גדולה של מוצרים והם נדרשים לאחסן פריטים בגודל קבוע פחות או יותר.

 

מערכות מידוף מודולריות:

מידוף מודולרי הוא מערכת מדפים גמישה שניתן לפרק ולהרכיב בקלות ולהתאים לחלל העסק. גובה המדפים והמרווחים יכול להשתנות בהתאם לצרכי העסק והמוצרים שמאוחסנים על המדפים. מערכות כאלה מתאימות לחנויות גדולות עם מחסנים גדולים.

 

מדפים וחוויית לקוח

בעיצוב החנות יש להתמקד בחוויית הלקוח ולאפשר לו חוויית קנייה ונגישות למוצרים. ניתן למקם מדפים שיאפשרו נגישות לסחורה, כמות פריטים מותאמת על מדף והנגשת מוצרים משלימים ליד הקופות או תאי המדידה, במידה ויש כאלה בחנות.

סידור החנות בצורה פרקטית ללקוח הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב החנות. יש לסדר את החנות כך שיהיה ללקוח קל ככל האפשר למצוא את מבוקשו. יש לשלב את המדפים בצורה נכונה, החל מהכניסה לחנות, יש לתכנן בקפידה מה יראה הלקוח בקדמת החנות, ולשאול שאלות כמו האם יש לבצע הפרדה בין מוצרים שונים, האם מוצרים מסוימים צריכים מערכת מידוף נמוכה ונגישה לילדים, והאם המוצרים יכולים להיות בגובה מתאים גם עבור קהל מבוגר?

רצוי לבחור מדפים שתואמים בצורה הטובה ביותר את הצרכים שלכם, ולשם כך להתייעץ עם אנשי מקצוע. אנו נשמח לייעץ ולהתאים לכם את המדפים הכי מתאימים עבור הצרכים הספציפיים של חנותכם.