מדפים למחסן – פתרונות אחסון ויחידות מדפים למחסן ביתי

כמעט כמו בכל דבר, גם מידוף למחסן ביתי צריך להתחיל בתכנון נכון ומסודר של כל התהליך. מדפים למחסן ביתי יכולים להגיע בהרבה גדלים וצורות, ועשויים להיות מדפים מברזל או מדפים שעשויים מכל חומר אחר, אבל בכל מקרה רצוי שתקראו קצת על מגוון המדפים הרחב שיש היום בשוק ושתלמדו על היתרונות והחסרונות שיש לכל אחד מהם – כך שתוכלו לבחור בסופו של דבר את מה שמתאים לצרכיכם הייחודיים בצורה מדויקת.

לבית הפרטי שלנו נצטרך לרוב מדפים המיועדים לעומסים קלים. מדפים למחסן בבית אשר מיועדים עבור עומסים קלים (100-500 ק”ג למדף), מתאימים לאחסון ידני של סחורה בתפזורת, וחוסכים שטח רצפה עקב כך שמנצלים ‏את גובה החדר עבור אחסון. מדובר בהרכבה פשוטה ומהירה סך הכל, אשר יוצרת מראה אסתטי ולרוב גם מאפשרת גישה פשוטה למדפים.

חשוב לזכור שגם אם אנחנו מחפשים פתרונות אחסון למחסן הביתי שלנו, הדרך הנכונה ביותר להתייחס לאתגר שעומד בפנינו היא הדרך המערכתית. בכל מקרה לרשותנו עומד שטח אחסון בנפח כלשהו, ואנחנו צריכים לראות איך נוכל למקסם את נפח האחסון הזה בצורה אופטימלית, כאשר מקסום הנפח צריך לבוא לידי ביטוי בשני אופנים עיקריים – ניצול מרבי של נפח האחסון, ושמירה על שימוש פשוט וקל בנפח האחסון לצורך שליפת ואחסון פריטים בצורה נוחה בבוא העת.

כך לדוגמה, כשנבחר מדפים למחסן בבית, תהיה חשיבות גדולה לעומק שלהם, לכושר הנשיאה וגם למרווחים שביניהם. תליית מדפים פתוחים במרווחים גדולים מדי יכולה לגרום לאובדן משמעותי של נפח אחסון בין מדף למדף. פתרונות אחסון ממתכת יכולים לרוב לתת מענה לבעיה זו באמצעות היכולת לקבוע את גובה המדף באופן מודולרי על פי הצורך, ובכך לנצל את נפח האחסון במלואו. בכל מקרה, אם לא תסתכלו על סוגיית האחסון באופן מערכתי, ייערמו מולכם קשיים רבים לאורך הדרך.

 

אז כיצד נבחר מדפים לבית או למחסן הביתי שלנו?

ראשית, בין אם אנו מחפשים יחידת מדפים למחסן ובין אם אנו מחפשים פתרונות מידוף לבית, כמו למשל: מדפי מתכת או מדפים לחדר ארונות, חשוב מאוד שנדע כיצד לבחור אותם בצורה הטובה ביותר.

פתרונות אחסון עבור הבית חייבים להיבחר בצורה מוקפדת, ולכן עלינו להתחשב בכמה פרמטרים לפני שנבחר את פתרונות המידוף האופטימליים עבור הבית או המחסן הביתי שלנו.

גודל המדפים – חשוב מאוד להתאים את גודל המדפים לנפח החלל. אם מדובר על מדפים שיוצבו בסלון או באחד החדרים, נבחר במדפים שיצליחו להכיל עליהם את הפריטים שאותם אנחנו מעוניינים להציב עליהם, אך אסור שהמדפים יתפסו נפח גדול מדי, וזאת על מנת שלא ליצור תחושת דחיסות. אם מדובר על מדפים למחסן הביתי שלנו, גם במקרה הזה עלינו לבחור במדפים – מדפי מתכת למחסן או אחרים – שתואמים את גודל חלל האחסון שלנו.

עומק המדפים – כאשר מדובר על פתרונות מידוף לבית, חשוב מאוד להקפיד על עומק מדפים אשר תואם לתכולה שאמורה להיות מוצבת על המדפים, וכמובן, גם לחלל עצמו ולמקום שבו עתידים להתקין אותם. גם במקרה של מחסן ביתי עומק המדפים צריך להיות תואם לגודל המחסן, כמו גם לציוד שיש לאחסן על המדפים שלנו.

חומרי הגלם – מדפי ברזל למחסן או לא, חשוב מאוד כמובן להקפיד על חומר גלם איכותי ככל האפשר. אפילו שבבית לרוב לא נאחסן על המדפים דברים כבדים מדי, הרי שעדיין יש לבחור במידוף העשוי חומר גלם איכותי שיוכל להחזיק לאורך זמן. כשמדובר על מידוף למחסן הביתי, כדאי לבחור במידוף שיכול לשאת עליו גם משקלים בינוניים עד כבדים, כיוון שאיננו יודעים אם בבוא היום נצטרך לאחסן גם ציוד כזה.

מדפים מודולריים או מדפים קבועים – עבור בית שלא דורש יותר מדי מדפים לאחסון, ניתן בהחלט לבחור במדפים קבועים, אולם למחסן הביתי שלנו, שלא פעם צריכים אותו עבור אחסון של דברים שונים ומגוונים, כדאי מאוד לבחור במערכת מידוף מודולרית שאותה אפשר להתאים בצורה פשוטה, ובהתאם לצרכי האחסון המשתנים שלנו.

 

נשמח לעמוד לרשותכם ולעזור בכל מה שקשור לפתרונות המידוף הביתי שלכם, על מנת שתוכלו להתאים את המדפים בצורה הטובה והיעילה ביותר עבור הצרכים הייחודיים שלכם.

 

תפריט נגישות