סידור מחסן לוגיסטי

בעולם הלוגיסטיקה וניהול שרשרת האספקה, מחסן מסודר הוא עמוד השדרה של פעילות יעילה. אנו בחברת אלחנן מבינים את החשיבות האסטרטגית של מחסן מאורגן המבטיח זרימת עבודה חלקה, ניצול שטח מיטבי ועמידה בתקנות הבטיחות. במדריך זה, נבחן את הגורמים החיוניים שיש לקחת בחשבון בעת ​​סידור מחסן לוגיסטי, נספק עצות מומחים וטיפים מעשיים שיעזרו לכם ליצור סביבת מחסן מובנית ופרודוקטיבית.

 

גורמים שיש לקחת בחשבון לפני סידור מחסן לוגיסטי

טרם סידור המחסן בעסק יש מספר גורמים עיקריים שיש לקחת בחשבון – ניצול שטח, אופטימיזציה של זרימת עבודה וכל הקשור לבטיחות ותאימות:

1.ניצול שטח

בסידור מחסן ניצול יעיל של שטח חיוני למיצוי קיבולת האחסון ולשיפור היעילות התפעולית שלו. לשם כך מומלץ ליישם פתרונות אחסון אנכיים, כמו מערכות מדפים מסוגים שונים המאפשרים להפיק את המרב מהשטח הפנוי מבלי להתפשר על הנגישות.

2. אופטימיזציה של זרימת עבודה

ארגון זרימות עבודה בתוך המחסן חיוני לייעול התפעול ולצמצום צווארי בקבוק. לשם כך מומלץ להטמיע אמצעי תיוג ברורים, לחלק את המסחן לאזורי עבודה ייעודיים וליצור מסלולי איסוף אופטימליים. כל זאת במטרה לשפר את הפרודוקטיביות ולהבטיח ניהול חלק של הזמנות.

3. בטיחות ותאימות

יצירת סביבת עבודה בטוחה הינה בעלת  חשיבות עליונה בפעילות המחסן. תעדוף אמצעי בטיחות כגון התקנת ארונות ומדפים איכותיים מתאימים, תאורה נכונה, שילוט ברור וציוד ארגונומי מסייע להפחית את הסכנות במקום העבודה וnבטיח עמידה בתקנות בטיחות נדרשות.

 

תכנון פריסה של מחסן לוגיסטי

בעת סידור מחסן במפעל או כל בית עסק אחר יש לדאוג לתכנון פריסה לוגיסטית נכונה בעזרת אמצעים שונים’ לרבות פתרונות אחסון נכונים, שמירה על זרימת תנועה, ותכנון מרחב כמה שיותר גמיש.

פתרונות אחסון

בעת תכנון  פריסת מחסן יש לקחת בחשבון את סוג הסחורה והמוצרים ומאפייניהם’ ולבחור עבורם  בפתרונות אחסון מתאימים. החל מכונניות מתכת ועד ליחידות לוקרים, בחירת אפשרויות האחסון הנכונות תשפר את ניהול המלאי ותקל על תהליכי איסוף ואריזה יעילים.

זרימת תנועה

חשוב לתכנון מתווה התומך בזרימת תנועה חלקה חיוני למניעת עומס וייעול המערך התפעולי, עם יצירה של מעברים ייעודיים עבור כלי רכב והולכי רגל, ויישום אמצעי בקרת תנועה ותעדוף אזורי בטיחות למניעת תאונות.

גמישות המחסן

פריסת מחסן מתוכננת היטב צריכה להיות גמישה וניתנת להרחבה כדי להתאים לצרכים העסקיים המשתנים ולצמיחה עתידית. לכן לא אחת מומלץ לשקול התקנת מערכות מתלים וכונניות מדפים מודולריות ומתכווננות, מה שמאפשר ליצור תחנות עבודה מותאמת לפעילות העסק , ומחסן רב-תכליתי שיכול להתאים בקלות לדרישות משתנות.

 

מערכות ניהול מלאי לניהול המחסן

בכדי לזכות במחסן המנוהל ביעילות ומותאם לדרישות השוק המודרני, כדאי לשלב בניהולו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. האמצעים כוללים בין היתר תוכנות ניהול מלאי אמינות שיש להן יכולת לשפר  באופן משמעותי את היעילות והפרודוקטיביות של המחסן. מדובר במערכות ניהול שיש להן יכולת מעקב מדויקת אחר המלאי במחסן, יכולת לנהל הזמנות, לבצע אופטימיזציה של מלאי המחסן ועוד.

 

מענה איכותי למגוון צורכי ארגון מחסנים

אנו בחברת אלחנן מציעים לקהל הלקוחות העסקי שלנו מגוון פתרונות איכותיים ומתקדמים לארגון וסידור מחסנים. הפתרונות כוללים מדפים ממתכת למחסנים במגוון מידות וצבעים המתאימים לעומסי משקל וגדלים וכמויות שונות של סחורות ומוצרים. המבחר הגדול מאפשר סידור ברור של המחסן עם צבעים שונים לכל קטגוריה, ועם פתרונות אחסון לפריטים במשקל כבד של מעל חמש מאות קילו ושל משקל בינוני של עד חמש מאות קילו.

הפתרונות שיש לנו להציע מתאימים לסוגים שונים של מחסנים, לרבות מחסנים במפעלים, למחסני חנויות, משרדים, ארכיונים, מחסנים טכניים, מחסני קירור ועוד. לרשותכם עומד הצוות המקצועי של החברה שיכול לסייע לכם בתכנון נכון של מחסן העסק ובבחירת פתרונות אחסון מתאימים עבורו.

להזמנת פתרונות אחסון למחסנים ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא צרו קשר עם חברת אלחנן ארונות ומדפי מתכת בטלפון 050-5242583 ו-03-5442576