ארגון מחסן ביתי

כל מה שצריך לדעת על עיצוב מחסן

לא בכל בית יש מחסן, אך ברגע שיש אחד- מדובר בחלל שיכול לשנות חיים. יש כאלה שמתייחסים למחסן כחדר שאפשר פשוט “לתקוע” בו כל חפץ שרוצים, אבל דבר זה יכול להיות מזיק גם לחפצים וגם לסדר וארגון הבית. במאמר זה החלטנו לעשות כבוד למחסן הביתי, ולספר לכם מהם התפקידים העיקריים של מחסן ביתי וכיצד כדאי לעצב את המחסן הביתי כך שהוא ינצל עד הסוף את הפוטנציאל שלו.

 

למה אנחנו צריכים מחסן ביתי?

כבר יש לנו ארון בכל חדר, וגם במטבח ובסלון לא חסרות מגירות, אז למה אנחנו צריכים מחסן ומה יש לנו לעשות איתו? יש רבים ששואלים את השאלה הזו, ועל כן לא משקיעים בבנייה, עיצוב או תכנון מחסן. אבל למחסן יש שני תפקידים מאוד חשובים בבית.

 

התפקיד הראשון הוא להוות מקום אחסון לחפצים שלנו. פעמים רבות אנו רוכשים דברים גדולים שלא יכולים להיכנס אל תוך מגירה או ארון רגיל. במקרים כאלה, מחסן ביתי יוכל להוות את האופציה המוצלחת ביותר. לא רק דברים גדולים יכולים להיכנס אל מחסן- גם כל דבר שאנחנו רוצים לשמור עליו או לא רוצים שהוא יילך לאיבוד בתוך בליל החפצים שיש לנו ברחבי הבית.

 

בנוסף, לפעמים אנו רוכשים מלאי של אותם הפריטים מסיבות שונות, לדוגמא מבצע בחנויות או היערכות למקרי חירום. במקרים כאלה אין מקום אחר לאחסן פריטים אלה חוץ מבמחסן.

 

התפקיד השני הוא לייצר ארגון וסדר בבית שלנו. יש המון חפצים ומכשירים שבהם אנחנו לא משתמשים ביום יום ועל כן צריכים לאחסן אותם במקום שלא יפריע להתנהלות השגרתית שלנו. בנוסף, יש המון חפצים ופריטים שלא מתיישבים עם העיצוב של הבית שלנו ועל כן יכולים “להפריע” בעין. במקרים כאלה כדאי מאוד לאחסן אותם במקום ייעודי, במקרה זה- המחסן הביתי. עוד דבר, הוא שלפעמים עודף חפצים בבית שלנו עלול לגרום לבית להיראות עמוס ולא מזמין, ומחסן יכול להקל על העומס הזה, ולהחזיר את סביבת המגורים שלנו להיות נעימה ונינוחה.

 

ארגון מחסן ביתי- טיפים לעיצוב ותכנון מחסן בית

אז איך לבצע ארגון מחסן ביתי כך שהוא יהיה גם פונקציונלי וגם נעים לעין? הכנו לכם כמה טיפים לעזור לכם במשימת עיצוב מחסן ביתי:

  • כדאי להחליט על ארונות ומדפים שיהיו אחידים בגודל , בעיצוב ובצבע. כן, צבע, קראתם נכון! המחסן לא חייב להיות משעמם, אפשר לרכוש ארונות ומדפים בצבעים משמחים כך שתהנו מלאחסן בו דברים והוא לא יהיה החדר שאליו פשוט זורקים דברים. עם עיצוב אחיד של המחסן תוכלו ליצור חלל נעים ונוח לעין, וכל החפצים שלכם יהיו מסודרים כך שניתן יהיה לראות אותם ולשלוף את מה שצריך מתי שצריך אותו.
  • כדאי להתאים את הארונות והמדפים לנפח האחסון המתוכנן- אם אתם מציבים ארון נמוך שכל מדפיו יהיו מפוצצים לחלוטין, יצרתם בלאגן במקום סדר, וחבל. כדאי גם לבדוק את המיקום הנכון לארונות ולמדפים בתוך המחסן כך שתנצלו את שטח המחסן בצורה היעילה ביותר.
  • כדאי לשקול תכנון מחסן ביתי לפי הצורך שלכם. האם המחסן מיועד בעיקר לבגדים? כדאי יהיה להשקיע במספר ארונות. האם אתם רוצים לאחסן בו בעיקר מלאי חירום ומוצרי ניקוי? לכו על מדפים פתוחים.

 

לעצב את המחסן עם אלחנן ארונות ומדפי מתכת

מחפשים פתרונות יעילים ואסתטיים לעיצוב מחסנים ביתיים? הגעתם למקום הנכון. אצלנו באלחנן ארונות ומדפי מתכת תוכלו למצוא מדפים וארונות באיכות בלתי מתפשרת ובמחירים הוגנים. אנו נמצאים בתחום כבר שלושה עשורים וצברנו ניסיון רב בהתאמת המוצרים שלנו לצרכי הלקוח. תוכלו למצוא אצלנו מדפי אחסון וארונות צבעוניים שמתאימים גם למשקל כבד, כך שתוכלו להסיר דאגה מליבכם בנוגע לביטחון החפצים שלכם. אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר שלנו ולהציץ בארונות ובמדפי האחסון השונים שאנו מציעים!